Wyszukaj

Integracja z PayU

Integracja Firmino z systemem PayU pozwoli Twoim kontrahentom dokonać płatności online. Wystarczy, że po dokonaniu integracji, wybierzesz formę płatności „przelew elektroniczny”, a na wystawionej fakturze pojawi się przycisk „opłać z PayU” – umożliwiający natychmiastowe dokonanie przelewu. Firmino automatycznie zmieni status wystawionej faktury na opłaconą, jednocześnie informując Ciebie o tym.

Instrukcja integracji

W celu zintegrowania konta na Firmino z systemem płatności elektronicznych PayU, należy przejść do podstrony Ustawienia → Dane Firmy, gdzie znajduje się zakładka Obsługa płatności elektronicznych (PayU).

obsluga-platnosci-elektronicznych-payu

 

W drugiej karcie przeglądarki internetowej otwieramy stronę PayU i logujemy się na utworzone tam konto. Następnie edytujemy ustawienia sklepu lub ewentualnie dodajemy nowy sklep (jeżeli taki nie był wcześniej utworzony).

edycja_ustawien_sklepu

W ustawieniach sklepu przechodzimy do zakładki „punkty płatności” i dodajemy nowy punkt płatności…

punkt_platnosci

… gdzie poza wprowadzeniem nazwy, określeniem kodowania na „UTF-8”, wklejamy linki znajdujące się w zakładce na koncie Firmino, czyli:

  • Adres powrotu błędnego: https://www.firmino.pl/app/payUInfo.do?status=error
  • Adres powrotu pozytywnego: https://www.firmino.pl/app/payUInfo.do?status=ok
  • Adres raportów statusu: https://www.firmino.pl/app/services/rest/payU/statusInfo

System PayU wygeneruje klucze konfiguracji

klucze_inegracji

Klucze „Obsługa płatności elektronicznych (PayU)” w sekcji „Ustawienia” → „Konto” → „Dane firm” na koncie FirminoNastępnie zapisując zmiany.

obsluga-platnosci-payu-wklejone-klucze

 

Gotowe! Nasza firma ma podpięte płatności elektroniczne PayU. Teraz ustawiając formę płatności „przelew elektroniczny” na fakturze i w mailu do kontrahenta pojawi się button „Opłać przez PayU”.

Poradnik użytkownika

Nowości

Nie znalazłeś potrzebnych informacji?
Zapytaj naszych konsultantów: