WZ - wydanie zewnętrzne

W celu wystawienia dokumentu WZ należy przejść do zakładki Sprzedaż → Dokumenty i wybrać opcję Wystaw dokument, gdzie po rozwinięciu wyświetli nam się lista dostępnych typów dokumentów, spośród których wybieramy Wydanie zewnętrzne – WZ.

Wydanie zewnętrzne


Jeżeli nie mamy dostępnego typu dokumentu „Wydanie Zewnętrzne” – może to wynikać z nieposiadania konta w wersji PRO, bądź też niewłączeniem obsługi Magazynu – instrukcja jak to zrobić znajduje się pod tym linkiem.

W kolejnym kroku analogicznie jak w przypadku dokumentu sprzedaży określamy kontrahenta i listę produktów, jakie mają znaleźć się na dokumencie WZ i zapisujemy dokument, po czym pojawi się okno podsumowania, w którym możemy wysłać dokument na e-mail kontrahenta lub też wydrukować do pliku PDF.

Zapisany dokument znajduje się na liście dokumentów sprzedażowych (Sprzedaż → Dokumenty) i jest oznaczony odpowiednim skrótem typu dokumentu – WZ.

Nowy dokument WZ

Wystawianie faktur na podstawie WZ

Mając w systemie dokument typu WZ, możemy na jego podstawie wygenerować fakturę. Wystarczy kliknąć akcję „Wystaw dokument z WZ”.

Wystawianie faktur na podstawie WZ

Możemy również wygenerować jedną fakturę z wielu dokumentów WZ, w tym celu wystarczy zaznaczyć dokumenty WZ, do których chcemy wystawić zbiorczą fakturę, następnie wybrać opcję „Wykonaj” → „Wystaw fakturę z WZ”.

Wystawianie jednej faktury z wielu dokumentów WZ

Czy artykuł był pomocny?