WZ - wydanie zewnętrzne

W celu wystawienia dokumentu WZ, należy przejść do zakładki Sprzedaż → Dokumenty i wybrać opcję Wystaw dokument, gdzie po rozwinięciu wyświetli nam się lista dostępnych typów dokumentów, spośród których wybieramy Wydanie zewnętrzne – WZ.

wystaw_wydanie_zewnetrzne_wz

 

Ważne!
Jeżeli nie mamy dostępnego typu dokumentu „Wydanie Zewnętrzne” – może to wynikać z nieposiadania konta w wersji PRO, bądź też nie włączeniem obsługi Magazynu – instrukcja jak to zrobić znajduje się pod tym linkiem.

W kolejnym kroku, analogicznie jak w przypadku dokumentu sprzedaży, określamy kontrahenta i listę produktów jakie mają znaleźć się na dokumencie WZ i zapisujemy dokument, po czym pojawi się okno podsumowania, w którym możemy wysłać dokument na e-mail kontrahenta lub też wydrukować do pliku PDF.

Zapisany dokument znajduje się na liście dokumentów sprzedażowych (Sprzedaż → Dokumenty) i jest oznaczony odpowiednim skrótem typu dokumentu – WZ.

lista_dokumentow_sprzedazowych_wz

 

Wystawianie faktur na podstawie WZ

Mając w systemie dokument typu WZ, możemy na jego podstawie wygenerować fakturę. Wystarczy kliknąć w akcję „Wystaw dokument z WZ”.

wystaw_z_wz

Możemy również wygenerować jedną fakturę z wielu dokumentów WZ, w tym celu wystarczy zaznaczyć dokumenty WZ, do których chcemy wystawić zbiorczą fakturę, następnie wybrać opcję „Wykonaj” → „Wystaw fakturę z WZ”.

wystaw_fakture_z_wielu_wz

Czy artykuł był pomocny?