Połączenie konta w Firmino z firmą w programie Ala - księga podatkowa

W celu połączenia konta w serwisie Firmino.pl z firmą w programie księgowym Ala, należy przejść 3 proste kroki:

1.  W programie Ala – księga podatkowa przechodzimy do zakładki Ustawienia → Dane firmy → Zmień dane firmy → III zakładka, gdzie zaznaczamy checkbox integracji i klikamy przycisk „Prośba o zgodę na integrację”.

Integracja programu

Wprowadzamy adres mailowy użytkownika Firmino.pl i email zwrotny.

  • Email użytkownika Firmino.pl (adres na który jest założone konto w Firmino.pl)
  • Email zwrotny (adres biura rachunkowego/osoby prowadzącej księgowość w firmie – na ten adres zostanie wysłany kod aktywujący integrację w programie Ala)

2. Użytkownik Firmino otrzyma maila z prośbą o wyrażenie zgody na integrację. Po kliknięciu w link aktywacyjny, na podany wcześniej adres zwrotny zostaje wysłany kod aktywujący integrację.

3. Otrzymany kod wprowadzamy za pomocą opcji „Aktywuj integrację” (Ustawienia → Dane firmy → Zmień dane firmy → III zakładka)

Aktywacja integracji z Firmino

Po zintegrowaniu programu Ala z kontem użytkownika Firmino.pl, możemy jeszcze ustawić dodatkowe parametry:

  • Automatycznie przesyłaj dane do Firmino.pl – gdy ta opcja będzie zaznaczone, program Ala automatycznie po zamknięciu miesiąca wyśle rozliczenie VAT-7 i PIT-5 na konto użytkownika Firmino.pl
  • Załączaj pliki PDF do wysyłanych danych – gdy ta opcja będzie zaznaczona, użytkownik Firmino.pl poza w tabelach otrzyma również do pobrania dokumenty w formacie PDF  (deklarację VAT-7, rozliczenie miesiąca do podatku PIT-5)

Integracja programu Ala z kontem użytkownika Firmino

Czy artykuł był pomocny?