Księgowość w Streamsoft Firmino. Już dostępna!

Zakończyliśmy testy, oddajemy w Wasze ręce Księgowość Online – nowy obszar funkcjonalny w programie Streamsoft Firmino!

Jak wspominałem we wcześniejszych wpisach, naszym celem było udostępnienie wszystkim przedsiębiorcom narzędzia do samodzielnego rozliczenia firmy. Bez żmudnego studiowania przepisów. Udało się!

Uprościliśmy prowadzenie rozliczeń, „zamykając” je w przyjaznych kreatorach, które przeprowadzają przez cały proces księgowania. Nazwaliśmy je „wirtualnymi doradcami”, bo podpowiadają, przypominają, księgują i rozliczają…

W pierwszej wersji modułu księgowego jest trzech doradców:

  • Doradca startu – przeprowadza przez proces uruchamiania księgowości. Pomaga przenieść dane rozliczeniowe z innego programu lub biura rachunkowego.
  • Doradca wprowadzania kosztów – rozwiązuje żmudny i wymagający merytorycznie proces księgowania wydatków. Użytkownik podaje tylko: za co ma fakturę, od kogo i na jaką kwotę. Resztę robi Streamsoft Firmino.
  • Doradca rozliczania firmy – przypomina o zbliżających się terminach. Nalicza składki ZUS, podatek dochodowy i podatek VAT. Generuje deklaracje VAT-7, VAT-UE i plik kontrolny JPK_VAT oraz umożliwia wysyłkę do Urzędu Skarbowego.

Moduł księgowy można włączyć niezależnie od posiadanego rodzaju konta (BASIC/STANDARD/PRO), z poziomu zakładki Księgowość -> Księgowość w Firmino.

Moduł księgowy

W pierwszej wersji moduł jest dostępny dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Na kontach obsługujących więcej niż jedną firmę nie ma jeszcze możliwości uruchomienia modułu księgowego.

Więcej informacji o Księgowości Online w Streamsoft Firmino: firmino.pl/ksiegowosc-online/

W razie pytań, zapraszam do kontaktu:

  • e-mail: r.kozdeba@streamsoft.pl
  • tel: 68 45 66 943

Rafał Kozdęba - Streamsoft

Rafał Kozdęba

Product Manager Streamsoft Firmino