Wyszukaj

Dwuskładnikowe uwierzytelnianie Rublon

Bazujący na zaawansowanej kryptografii Rublon jest dodatkowym składnikiem uwierzytelniania, który każdorazowo weryfikuje czy logowanie na konto następuje z tzw. Urządzenia Zaufanego (komputera, przeglądarki internetowej). Jeśli próba logowania do Firmino podejmowana będzie z nowego, nieznanego Rublonowi urządzenia, potwierdzą Państwo swoją tożsamość skanując z ekranu smartfonem z uruchomioną aplikacją Rublon wygenerowany fotokod. Przy tej okazji aplikacja spyta czy logowanie następuje z urządzenia, któremu Państwo ufają (np. osobisty laptop lub tablet). W przypadku potwierdzenia Rublon doda urządzenie do listy Urządzeń Zaufanych. Przy każdym następnym logowaniu do Firmino z Urządzenia Zaufanego weryfikacja przez Rublon nastąpi już w sposób niewidoczny – bez konieczności użycia smartfona. Lista Urządzenia Zaufanych może być zarządzana zdalnie za pośrednictwem smartfona. W każdej chwili mogą Państwo sprawdzić, jakie urządzenia się na niej znajdują i w razie potrzeby usunąć niepożądane pozycje.

Instrukcja integracji

W celu uruchomienia dwuskładnikowego uwierzytelnienia Rublon w systemie Firmino należy:

  •  Zainstalować na smartfonie aplikację mobilną Rublon. (według instrukcji znajdującej się na stronie:  https://rublon.com/ )
  • Następnie, po zalogowaniu do Firmino, należy przejść do zakładki Ustawienia → Integracje → Dwuskładnikowe uwierzytelnianie i kliknąć „Aktywuj usługę”.
    aktywuj-rublon
  • Na koniec, za pomocą zainstalowanej na smartfonie aplikacji, skanujemy wygenerowany kod QR – dla potwierdzenia tożsamości.

kodQR

Poradnik użytkownika

Nowości